Profesjonalny sprzęt do czyszczenia wysokociśnieniowego oraz wieloletnie doświadczenie naszych pracowników to klucz do kompleksowej obsługi każdego obszaru przemysłu. Zespół HS Multiservices jest w stanie realizować wiele usług czyszczenia w różnego rodzaju zbiornikach w przestrzeniach zamkniętych, biorąc pod uwagę różne czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne.
W zbiornikach zachodzi wiele procesów chemicznych. W konsekwencji magazynowania w nich różnych substancji i materiałów wytwarzają się naloty, zwapnienia, bakterie itp. Gromadzą się w nich osady na ścianach oraz na dnie.

Takie zanieczyszczenia mogą negatywnie wpłynąć na wiele procesów technologicznych, często wymagane jest nawet każdorazowo opróżnianie i czyszczenie takich zbiorników, by w pełni zachować ich neutralność wobec substancji i materiałów. Systematyczne czyszczenie poprawia również jakość  przechowywanych substancji lub materiałów, zachowując ich nienaruszony skład.

Jak wygląda czyszczenie zbiorników metodą hydrodynamiczną?

Za pomocą pomp wysokociśnieniowych zakończonych turbodyszami usuwane są zanieczyszczenia oraz osad ze ścian i dna zbiornika osadów. Po tym procesie można zbiorniki również poddać osuszeniu oraz dezynfekcji. Czasami usługa wymaga bardziej skomplikowanych działań i użycia rusztowania lub technik dostępu linowego (alpinistycznych). W przypadku zbiorników bezodpływowych istnieje możliwość odpompowania wody wraz z usuniętym osadem za pomocą mobilnej pompy szlamowej.

Czyszczenie zbiorników za pomocą metody hydrodynamicznej opiera się na wykorzystaniu właściwości tnących strumienia wody. Wysokie ciśnienie wody przycina warstwę korozji lub zanieczyszczenia, wytwarza między nim a podłożem nadciśnienie, które odrywa zabrudzenie od podłoża. Woda pod ciśnieniem w zależności od potrzeb przecina beton, rdzę, twarde powłoki, kamień kotłowy i inne.

Dlaczego czyszczenie metodą hydrodynamiczną?

Czyszczenie metoda wysokociśnieniową jest jedną z najskuteczniejszych metod czyszczenia w przemyśle. Metoda idealna do czyszczenia zbiorników, kanałów, silosów, studni itp. Efekt jest natychmiastowy, nie generuje dodatkowych kosztów środków chemicznych.

Należy pamiętać, że do obsługi tego urządzenia angażujemy jedynie wykwalifikowany i doświadczony personel z odpowiednimi uprawnieniami. Dowiedz się więcej na naszej stronie:

https://www.hs.hsmultiservices.pl/pl/uslugi_specjalistyczne-60.html

Zobacz film z realizacji u naszego Klienta na:

https://www.youtube.com/watch?v=anMYAhP1lg8